Jak vybrat vhodný kartáč?

1. Kartáče pro přípravu skluznice před voskováním

Správná péče o skluznici před vlastním voskováním ovlivní výsledek vaší práce. Cílem přípravy lyží před aplikací vosku je „otevřít strukturu skluznice” pro  následnou absorpci vosku. V tomto případě jsou nejužitečnějším pomocníkem kovové kartáče které slouží k odstranění nedokonalos􀆡 skluznice, jakými jsou oxidace a nečistoty. (ocelové kartáče jsou agresivnější než měděné/bronzové)

2. Kartáče po aplikaci vosku

Po aplikaci skluzného vosku a následně po seškrábání přebytečného vosku plexi škrabkou , je důležité skluznici vykartáčovat a vyleš􀆟t. Pokud bychom tento přebytečný vosk neodstranili, tak skluznice nebude moct op􀆟málně vytlačit vodu, které vzniká při skluzu lyže. Cílem kartáčování je tyto zbytky vosku dostat nejprve hrubšími kartáči z povrchu skluznice a potom jemnějšími kartáči částečně i ze struktury skluznice. (v této fázi voskování se nejvíce používají kartáče nylonové, koňské žíně, nebo měkké varianty kartáčů měď/bronz). Pro běžné uživatele-hobíky, touto fází kartáčování a finální úprava skluznice končí!

3. Kartáče pro finální úpravu skluznice

Pro finální kartáčování jsou určeny velmi měkké nylonové kartáče s jemnou ště􀆟nou, nebo fleecové a kombinované kartáče pro dokončovací produkty (urychlovače, prášky, spreje). Při použi􀆡 dokončovacích produktů doporučujeme individuální konzultaci, kde Vám doporučíme výběr ideálního kartáče.

Koupit kartáče