Nová sezona je zahájena. Na lyžaře čeká řada bonusů

ZLÍN – Milovníci zimních sportů už nedočkavě vyhlížejí první sníh. Než ale napadne, je třeba se na novou sezonu pořádně připravit. Protože kdo je připraven, není zaskočen. Ve zlínské lyžařské speciálce AVEX SKI na příznivce lyžování, běžkování i skialpinismu čeká hned celá řada benefitů.

Nová sezona je zahájena. Na lyžaře čeká řada bonusů

Zákazníci AVEX SKI si už určitě zvykli, že zde každou sezonu zavádí celou řadu novinek. A ani letos tomu nebude jinak. Připravené benefity potěší rodiče dětí, školáky, příznivce carvingového lyžování, běžkaře, skialpinisty i ty, kdo se rádi toulají zasněženou krajinou na sněžnicích. Pokud si navíc lyže půjčíte v průběhu října, čeká vás odměna v podobě 10procentní slevy. Stejná výhoda platí i u servisu lyží.

Hlavní změny, které si letos AVEX SKI pro své zákazníky připravil, se týkají půjčovny lyží a také servisu. V obou případech jsou stanovené nové rozšířené kategorie. „Museli jsme s ohledem na zdražování energií navýšit ceny servisu i půjčovného. Díky tomu, že jsme rozšířili jednotlivé kategorie, podařilo se nám udržet zdražení na velmi nízké hranici. Naším hlavním cílem bylo zachovat kvalitu služeb,“ poznamenal Robert Šperka.

Rozšíření kategorií

Zásadní změnou je, že ke kategorii Děti přibyla ještě sekce Junior. Dětská kategorie je ohraničena délkou lyží, která nesmí přesáhnout 110 cm. Juniorská kategorie zahrnuje délku lyží do 140 cm. Za dětský servis zaplatí zákazník 350 Kč, za juniorský 400 korun, za základní dospělý pak o 50 korun více. Velký servis zahrnující i opravu skluznice přijde na 600 Kč a sportovní servis vyjde na 850 korun.

Co se týká půjčovného, dětský set stojí na celou sezonu 1990 korun, juniorský 2490 korun a carvingový komplet pro dospělé vyjde na 3350 korun. Pokud má někdo zájem využít testovací lyže jen na víkend, zaplatí za ně 1350 korun. Za své peníze ovšem zákazníci AVEX SKI dostanou něco navíc, a to 1 bezplatný servis k celosezonní zápůjčce zdarma.

Skialpy i pro děti

Letošní další novinkou je zavedení půjčovny sněžnic. Za víkendové půjčení sněžnic i s hůlkami uhradí zájemce 750 korun, pokud si sněžnice půjčí na celou sezonu, vyjde ho to na 2450 korun. Není ovšem problém si sněžnice či lyže půjčit i na libovolný počet dní.

Novinku zaznamenají také příznivci skialpinismu. Zatímco loni si mohli skialpový set půjčit jen dospělí, letos si v tomto směru přijdou na své i děti. „K dispozici máme dětský skialpový set 120 až 150 cm. Víkendové půjčení stojí 1100 korun. Na maximální dobu půjčení, tedy 17 dní, vyjde dětský set na 2600 korun. Dospělí za víkendovou zápůjčku skialpového setu zaplatí 1600 korun, za 17denní pak 3500 korun,“ upřesnila Adéla Běťáková.

Školáci se slevou

Aby AVEX SKI ulevil i školákům, kteří si často půjčují lyžařské či běžkařské sety kvůli školním lyžařským výcvikům, připravil si pro ně zajímavou slevu. Po celou sezonu je pro účastníky školních lyžařských výcviků připravena sleva ve výši 10 procent. Stačí, aby si učitelé, kteří s žáky na výcvik vyrážejí, vyzvedli v AVEX SKI speciální kupony, které zde budou k dispozici do konce října. „Co se týká školních lyžařských kurzů, máme stanovené také extra ceny. Není proto nutné vrátit půjčené vybavení hned po příjezdu dětí domů, ale klidně až v pondělí po návratu z lyžáku, a to za zvýhodněný tarif,“ připomenula Běťáková.

Co si vzít na lyžák a jak se starat o vybavení v průběhu výcviku? Stáhněte si naši příručku.

Novinky v servisu

Také servis bude letos o něco rozšířený. „Pro majitele skialpů jsme například zavedli impregnaci a čištění stoupacích pásů či voskování speciálními skialpovými vosky. Běžkaři si u nás mohou pro změnu nechat naimpregnovat a vyčistit skiny,“ přiblížil některé z novinek Šperka.

Kdo rád své lyže voskuje, možná zaznamenal, že kvůli ekologickým nařízením skončila výroba fluorových vosků. „Doprodáváme poslední kousky, ale zároveň už nabízíme vhodnou alternativu. Dobrou zprávou je, že nové vosky jsou ekologické, ale zároveň mají lepší vlastnosti než základní vosky,“ řekl Šperka. Pro fajnšmekry jsou pak v AVEX SKI k dostání také nanovosky, jejichž hlavní výhodou je, že se dají použít na lyže bez ohledu na aktuální venkovní teploty.

Půjčení bez rizika

Velkou novinkou v letošní sezoně je také nabídka pojištění půjčeného vybavení. Pokud patříte k lidem, kteří si na sjezdovce kvůli strachu, že jim někdo venku ukradne vypůjčené lyžařské vybavení, nevychutná ani polévku, tento benefit určitě oceníte. Za pouhých 10 procent ceny zápůjčky lyžařského setu můžete mít naprosto klidnou hlavu. Pojištění se vztahuje na krádež i fatální poškození. V případě krádeže je třeba doložit policejní protokol.