Servis lyží není radno odkládat

Robert Šperka ve SKI servisu

Pokud se chystáte vyrazit do ski servisu až s prvním sněhem či ve chvíli, kdy vyrážíte na hory, děláte velkou chybu. Ideální čas na servis lyží je totiž právě nyní. „Samozřejmě, že zvládneme lyže zákazníkovi připravit kdykoliv, ale ze zkušeností víme, že ideální je přijít v listopadu či na začátku prosince. Garantujeme, že lyže bude mít zákazník připravené do druhého dne,“ řekl za lyžařsý servis AVEX SKI Robert Šperka.

Právě v tomto servise se o perfektní kondici lyží stará špičkový automat Montana. Díky němu jsou lyže dokonale připravené, a to tak, jak to v okolí zvládne málokdo. I proto sem pravidelně jezdí lidé nejen ze Zlína, ale i ze vzdálenějšího okolí či ze Slovenska. Právě pro zákazníky, kteří to do AVEX SKI mají dlouhou cestu, má ski servis připravenou jednu mimořádnou službu, a to objednávku na konkrétní hodinu. Zákazník pak nemusí druhý den jezdit znovu pro lyže, protože je bude mít připravené do několika minut od předání. Jeden pár lyží je v takovém případě hotový za 15 minut, čtyři páry lyží si pak může zákazník vyzvednout za asi 40 minut. Stačí k tomu vyplnit formulář, který najdou zájemci na webu ski servisu.

Za malý servis zaplatí lidé 390 korun, za velký pak o stokorunu více. Ve vyšší ceně je zahrnuta také oprava skluznice. Podle Šperky stačí běžnému lyžaři jeden malý servis před sezonou a v případě aktivního lyžování pak lze v průběhu zimy ještě nabrousit spodní či boční hranu nebo lyže dovoskovat. „Není to ale žádné pravidlo, vždy záleží na stavu lyží,“ poznamenal Šperka. Pokud vyrážíte na hory na delší dobu, je vhodné si sebou vzít tekutý vosk, který vám zaručí funkční skluznici po celou dobu lyžování. AVEX SKI nabízí také tzv. sportovní či závodní servis. „Disponujeme totiž speciálním automatem Montana Race Edge, který zvládne připravit hrany lyže ve špičkové kvalitě. Hrana je potom opravdu velmi ostrá, což náročnější lyžaři ocení,“ konstatoval Šperka.

Do servisu

Lyžařský servis ale potřebují nejen klasické sjezdové lyže, ale také běžkové lyže, snowboardy či skialpy. Všechny tyto lyže vám v AVEX SKI dokáží připravit na zimu. Dříve lidé servis lyží do značné míry podceňovali, to se prý naštěstí v posledních letech zlepšilo. „Mnozí lyžaři si myslí, že když se jdou třeba teprve učit lyžovat nebo když jim to ještě na svahu moc nejde, že vlastně žádný servis ani nepotřebují. To je ale velký omyl. Pokud se někdo jde učit lyžovat a nemá perfektně seřízené a ošetřené lyže, jednoduše mu to na svahu nepojede, bude se mu na skluznice lepit sníh, nadře se a na lyže může v krajním případě i zanevřít. Kvalitní servis se opravdu vyplatí, jízda je pak bezpečnější a hlavně komfortnější,“ dodal Šperka.